In memoriam Joke van Wel

24 december 1927 – 28 maart 2020

Joke groeide op in een groot Brabants gezin met 16 kinderen. Ze had veel respect voor haar ouders, maar ging al jong haar eigen weg. Ze wilde beslist verpleegster worden. Haar twee zoons noemen deze roeping Joke’s tweede identiteit.
Joke trouwde met Joop, die in 2002 stierf. Ze hield veel van hem. Ze waren nogal verschillend, vulden elkaar ook aan. Joop was de bron van cultuur en muziek. Joke hield alles gaande. In 1967 werd ze opnieuw verpleegster: in avonddienst in het toenmalige Burgerziekenhuis.
Joke was een trouw en actief parochiane, die genoot van mooie vieringen in de Hofkerk. In vele activiteiten deed ze mee. Samen met Lily Quint realiseerde zij de Koffiebeuk: daarbij was zij creatief in het bedelen!
Joke was een verbindende factor in onze parochie. Onverwachts verraste zij met speeches uit dankbaarheid. Ze stond ook wel graag in de aandacht. Zoiets gaat vaak samen met onzekerheid. Hoge eisen stelde zij aan zichzelf en anderen.
Vele jaren mocht ik haar bezoeken. Joke vertelde over haar twijfels èn haar geloof. Ze vond het erg, dat God niets lijkt te doen aan leed en onrecht. Ze bad elke avond, dankend en voor anderen biddend. Ooit gaf ik haar een briefje met een gebed uit Markus 9,24: “Heer ik geloof, kom mijn ongeloof te hulp…” Het kreeg een ereplaats in haar boekenkast. Ze hoopte ook op een weerzien met Joop in de hemel.
Helaas kwam zij te vallen. Dat bezorgde haar erg veel pijn. Haar laatste levensdagen kwam zij terecht in het Woonzorgcentrum De Buitenhof, waar Joke tenslotte stierf na de Ziekenzalving nog ontvangen te hebben.
Haar Afscheidsviering van Woord & Gebed vindt plaats op vrijdag 3 april 16:30 uur in de Hofkerk. Dit gebeurt in heel kleine kring wegens de maatregelen in verband met de corona-crisis.

Ari van Buuren

 

Uit de rouwcirculaire:

De kerkdienst en crematie zijn op vrijdag 3 april van 16.30 tot 18.15.
Gezien de huidige omstandigheden zal deze plaatsvinden in een besloten gezelschap.
Wij hopen op uw begrip.

Om een ieder de mogelijkheid te geven afscheid te nemen zal over enkele maanden
een herdenkingsmis plaatsvinden.
Wij vragen u in gedachten bij ons te zijn op vrijdag en een kaarsje aan te steken
voor Joke. Ook kunt u als u dat wilt, bloemen laten bezorgen bij
Uitvaartcentrum Dunweg, Achterweg 42 te Hoofddorp onder vermelding van Joke van Wel. Joke hield erg van bloemen.
Contactadres:
Bas van Wel, T.G. Gibsonstraat 25, 7411 RP Deventer

Een reactie

  • Bernadette Kroon

    Lieve Joke, jij was vele jaren de beste vriendin van mijn moeder. En dankzjj mjjn broer de laatste vriendin die haar nog bezoeken kon. Later hebben ik en mijn dochter je vaak bezocht. Jouw wijze woorden en dappere, heldhaftige levenshouding spraken ons zeer aan. Ik lijk veel op mijn moeder en soms noemde jij mij per abuis Willy, naar mijn moeder Willy Kroon. Dat vond ik stiekum erg leuk, zo was mijn moeder en haar vriendin er toch nog bij.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *