Oude paaskaars naar Janneke de Bruin

Tijdens de viering van Goede Vrijdag wordt de Paaskaars gedoofd. Bij de Paaswake, de volgende avond, wordt de nieuwe Paaskaars ontstoken.

Het is een goed gebruik dat de oude Paaskaars geschonken wordt aan een parochiaan.De keuze van deze parochiaan is voorbehouden aan de koster, die dat natuurlijk wel in klein comité bespreekt.

Dit jaar heeft Bert Hilhorst gekozen voor Janneke de Bruin. Janneke is al vanaf de oprichting actief lid van de pastoraatsgroep, organiseert veel dingen op liturgisch gebied in de Martelaren (denk bijvoorbeeld aan de prachtige Vespervieringen in de advents- en vastentijd). Ook gaat zij regelmatig (mede) voor bij woord en communievieringen.

Zo ook vanavond, samen met Ari van Buuren, bij de viering van Goede Vrijdag.

In een kort toespraakje memoreerde koster Bert Hilhorst dat Janneke niet gedacht zou hebben, toen zij tijdens de viering de kaars doofde, dat zij die op een later tijdstip bij haar thuis weer zou aansteken. Janneke dankte met de woorden, dat ze blij was onze kerkgemeenschap te mogen dienen, een gevoel dat sterker was geworden, omdat het deze maand een jaar geleden is dat haar vader overleed. Zij hoopt in ieder geval nog lang door te gaan als vrijwilligster binnen de Hofkerk.

Helemaal blij

Eens even goed bekijken

Nog even napraten

2 reacties

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *