Oekraïne (wordt regelmatig ge-updated)

11 april 2022

 

Terwijl wij luisteren naar het roffelen van de specht,

beschermen moeders, een dagreis hier vandaan,

de oren van hun kind voor het ratelen

van kalasjnikovs in het naastliggend dorp.

 

Terwijl wij onze hoofden heffen naar de voorjaarszon,

in het kwinkelerend, tjilpend, zingend bos,

schuilt een volk in kelders, hopend, biddend,

dat de fluitend naderende dood hen niet raken zal.

 

Huilen om het doven van het licht,

Smeken om ontferming.

maart 2022

Anneke Goddijn

**************

************

Gastgezinnen gevraagd

Gisteren (2 maart) heeft René van Eunen contact opgenomen met een mevrouw, die vanuit de gemeente Amsterdam de opvang van Oekraïense vluchtelingen coördineert in het A&O Hostel in Zuidoost. Zij vertelde dat er veel behoefte is aan gastgezinnen. Gastgezinnen kunnen zich opgeven via Takecarebnb. Meer over Takecarebnb en de opvang van Oekraïense vluchtelingen is hier te lezen: https://takecarebnb.org/nieuws/update-oorlog-in-oekraine/.
Direct aanmelden als gastgezin kan via: https://takecarebnb.org/gastgezin-signup/

Wat kunnen wij (voorlopig) doen?

Overal in Nederland zijn acties voor Oekraïne op gang gekomen. Natuurlijk ligt het ook op de weg van onze geloofsgemeenschap om te proberen iets te doen aan de gevolgen van deze vreselijke oorlog. Erika van Hove, lid van de pastoraatsgroep ging op onderzoek uit.
De conclusie is dat het voorlopig voor de Hofkerk het beste is geld in te zamelen voor steun aan Oekraïne via het Rode Kruis. U kunt meedoen aan de nationale inzamelingsactie op giro 555 van a.s. maandag. Zondag is er tijdens de viering een extra collecte voor Oekraïne.

Erika is niet alleen lid van de pastoraatsgroep, zij is ook moeder met twee kinderen op de St.Lidwinaschool op het Linnaeushof. Deze school heeft gisteren al het initiatief genomen om dekens in

       

 

te zamelen voor Oekraïne. Deze actie is een groot succes geworden en heeft veel dekens opgeleverd. Op dit moment wordt nagedacht over de mogelijkheid een gezamenlijke actie van school en kerkgemeenschap op te starten, waarbij kinderen het initiatief nemen en de kerkgemeenschap ondersteuning biedt. Hierover houden we u op de hoogte.

Maar voorlopig is het belangrijkste: geef gul aan de collecte a.s. zondag (kan ook via de QR-code in uw liturgieboekje) of doe mee aan de nationale actie a.s. maandag (Giro 555).

Martelaren luiden klokken voor Oekraïne op Aswoensdag

In overleg met de Raad van Kerken luidt ook onze kerk a.s. woensdag, Aswoensdag, de klokken van 17.15 tot 17.27 uur voor vrede in Oekraïne.  In zijn overweging tijdens de viering van Aswoensdag zal voorganger Ari van Buuren ook bij de situatie in Oekraïne stilstaan.

Brief aan de RK gemeenschap in Oekraïne

Meer nieuws

Geplaatst:
5 jul

Eerste communie 2024/2025

Het voor het eerst meedoen in het delen van brood […]

Geplaatst:
1 jul

Hildegard van Bingen middag in de Hofkerk – update

 Hildegard van Bingen-middag in de Hofkerk Het Samenwerkingsverband Clara & […]

Geplaatst:
23 jun

Tuinfeestje

Zondag 7 juli is  in de tuin van de Martelaren […]

Geplaatst:
21 jun

Bezoek Kloosterdorp Steyl

Bezoek Kloosterdorp Steyl: 27 juli 2024 Het Pastoraal-team van onze […]

Geplaatst:
18 jun

Voor vluchtelingen, vreemden, wees niet niemand

Voor vluchtelingen, vreemden, wees niet niemand Zoals al vele jaren […]

Geplaatst:
18 jun

Laudato Sí-middag in de St.Urbanus

Op zaterdag, 21 september 2024 vindt de derde Laudato Si’ […]