Sam’s kledingactie

27 maart 2023

SAM’S KLEDINGACTIE zamelt 29 april kleding e.d. in voor betere gezondheidszorg in Ethiopië

Op zaterdag 29 april a.s. van 09.30 tot 11.30 uur houdt het Caritasteam van onze kerk weer een inzameling voor de organisatie Sam’s Kledingactie, dat deel uitmaakt van hulporganisatie Cordaid. Deze keer kunt u naast goede, draagbare kleding en schoeisel ook speelgoed, knuffels en huishoudtextiel inleveren.

 

 

Welk huishoudtextiel wil Sams zoal graag hebben:

dekbedovertrekken (graag compleet met kussenslopen), lakens, hand- doeken, theedoeken, vaatdoeken, washandjes en zakdoeken. Sam’s vraagt u wel deze artikelen apart van de kleding te verpakken in een gesloten plastic zak. (Wij mogen van de organisatie geen gordijnen, vloerbedekking, tuinkussens en tafelkleden aannemen).

 

Wat gebeurt er met uw spullen?

Sams verkoopt ze aan handelaren, en de opbrengst ervan komt ten goede aan een project van hulporganisatie Cordaid. Ditmaal is dat een project waarbij gezondheidsvoorzieningen voor moeder en kind in de Borana-zone (Ethiopië) worden verbeterd.

 

Het project: verbeterde gezondheidszorg in Ethiopië

Zwangerschap, geboorte en de eerste levensjaren; het zijn in Nederland doorgaans vreugdevolle gebeurtenissen. Maar in veel Afrikaanse landen is veilig bevallen niet vanzelfsprekend. Door een gebrek aan goede gezondheidszorg overlijden schrikbarend veel moeders en jonge kinderen aan complicaties die verholpen hadden kunnen worden, zoals diarree, malaria of ondervoeding.

Dit is enorm toegenomen door de extreme droogte van de afgelopen jaren in het gebied. De bevolking is nog kwetsbaarder geworden dan voorheen, doordat oogsten mislukken en het vee sterft.

Mensen hebben hierdoor minder eten en missen inkomsten om gezondheidszorg te kunnen betalen.

Meer nieuws

Geplaatst:
11 apr

4 mei in de Hofkerk

Zoals al jaren gebruikelijk is ook dit jaar op 4 […]

Geplaatst:
10 apr

Parochie-excursie naar St. Urbanus in Bovenkerk

De leden van de Parochievergadering (PV) en andere belangstellenden vanuit […]

Geplaatst:
6 apr

“Ik bied ze een luisterend oor”

Het Parool publiceert al jaren elke zaterdag het relaas van […]

Geplaatst:
30 mrt

Henny en Els Steggerda krijgen de paaskaars

Traditiegetrouw is dit jaar op Goede Vrijdag de paaskaars van […]

Geplaatst:
17 mrt

Vraag om hulp vanuit Indonesië – Update

Vandaag ontvingen we de volgende aanvulling van Ady Karsten op […]

Geplaatst:
17 mrt

Kledinginzameling voor Sams Kledingactie (ten bate van basisonderwijs in Ethiopië

Op zaterdag 20 april a.s. van 09.30 tot 11.30 uur […]