Vastenactie 2021

17 februari 2021

 

Steun de Vastenactie: elke gift telt!

 Werken aan je toekomst

De campagne van Vastenactie 2021 staat in het teken van beroepsonderwijs en ondernemerschap in ontwikkelingslanden. Een gedegen opleiding stelt mensen namelijk beter in staat een redelijk inkomen te verdienen en eventueel een eigen bedrijf op te zetten.

 

Dit jaar kiezen wij voor het land: Papoea-Nieuw-Guinea met als project:

Water voor schoolkinderen in Papoea-Nieuw-Guinea

 

Wat is er aan de hand?

Naar school gaan in Papoea Nieuw Guinea, een vervolgopleiding doen en een vak leren is voor kinderen in dit land geen doorsnee route. Maar het is wel dé mogelijkheid om uit de armoede te raken en een inkomen te verdienen. Onze partner, het bisdom Lae, in de stad Lae aan de noordoostkust van het hoofdeiland, ontplooit daarom allerlei activiteiten op het gebied van onderwijs om daarmee de bevolking te ondersteunen. Zo biedt een partner van het bisdom, de St. Francis Vocational School de mogelijkheid aan leerlingen om een vakopleiding te volgen. De school is gelegen in een achterstandswijk aan de rand van de stad Lae. Er is veel werkloosheid en criminaliteit, een vakopleiding op het St. Francis is bedoeld voor jongeren die hieraan willen ontsnappen.

Wat willen we bereiken?

De school biedt 250 jongeren met weinig toekomstperspectief de mogelijkheid om een vak te leren.
Om alle leerlingen van de school toegang te bieden tot schoon en veilig water, ook in de droge periodes, is het nodig om de capaciteit van de huidige watertank uit te breiden. Met ondersteuning van Vastenactie zullen twee watertanks worden geplaatst. Hiermee krijgen, naast de leerlingen, ook de negen medewerkers van de school en hun families toegang tot schoon water. Het schone water zal ook de hygiëne verbeteren, en als daarbij de kennis over hygiëne en de rol van handen wassen toeneemt, vermindert dit de verspreiding van besmettelijke ziektes.

Hoe doen we dat? 

Voor dit project worden twee watertanks bij de school geplaatst. De school leidt leerlingen op tot vakman/-vrouw (zoals voor timmerman en metselaar), de plaatsing en het onderhoud van de watertanks zijn daarom activiteiten die binnen de opleiding plaatsvinden.

HELP MEE EN DOE EEN GIFT op rekeningnummer

NL21 INGB 0000 0058 50  t.n.v. Vastenactie Den Haag

met als project:  water voor schoolkinderen in Papoea Nieuw Guinea

Meer nieuws

Geplaatst:
26 feb

Vesper – Van donker naar licht – 13 maart 2021

Op zaterdag 13 maart 2021 om 17.00 uur is er […]

Geplaatst:
17 feb

Wereldgebedsdag , vrijdag 5 maart 2021 GECANCELLED

Door de coronabeperkingen is het niet mogelijk om de viering […]

Geplaatst:
16 feb

Leeskring Fratelli Tutti in Hofkerk

Beste parochianen van Clara & Franciscus, Zoals aangekondigd in de […]

Geplaatst:
15 feb

Broeder- en Zusterschap – Gastsprekers in de Martelaren

In de vastentijd zijn er, zoals in onze parochie gebruikelijk, […]

Geplaatst:
14 feb

Steek nu een kaarsje op

Wist u dat er op de website een digitale kapel […]

Geplaatst:
7 feb

Jan Hilhorst gevallen – Update

De laatste berichten zijn, dat het herstel van Jan voorspoedig […]