Vraag om hulp vanuit Indonesië – Update

17 maart 2024

Vandaag ontvingen we de volgende aanvulling van Ady Karsten op onderstaand verzoek:

Er appte mij vandaag iemand, dat zij een bedrag wilde overmaken aan het project van Margot, maar dat dat niet lukte omdat een bankcode ontbrak. Ik heb Margot geappt en ze antwoordde:
Ik ben weer in Nederland
Ik weet dat ik geen landcode heb vermeld . Jullie kunnen beter geld naar mijn rekening sturen want anders gaan er transferkosten af en dat is niet weinig,
Mijn rekeningnummer is
NL 11 INGB 0001 8939 41
Ik heb nu nog € 3000 nodig.
Tot zover Margot!
Ik hoop dat je dit zou kunnen vermelden op de site, het zou jammer zijn als er onnodig kosten worden gemaakt.
Hartelijke groet,
Ady

 

Beste lezers,

onlangs kreeg ik een paar appjes van mede-parochiane Margot van Dam-Sudjono, bij velen van ons bekend. Margot is jarenlang vrijwilliger in onze parochie geweest, onder meer maakte ze lang deel uit van de Caritasgroep.  Margot is van Indonesische afkomst, en gaat regelmatig naar Indonesia om ook daar te werken als vrijwilliger. Met name is ze daar bezig voor wat wij altijd noemden het Huis van Pater Janssen, in Pematang Siantar, Noord Sumatra. Dit tehuis werd enige tientallen jaren geleden opgezet door de inmiddels overleden Nederlandse missionaris Pater Janssen om er zwaar gehandicapte (wees-)kinderen te kunnen opvangen, die voordien om allerlei redenen door de ouders aan hun lot werden overgelaten. De verzorging van de kinderen (en inmiddels ook ouderen, die er als kind zijn opgenomen) is er grotendeels in handen van religieuze zusters.

Wij als parochie (en ook onze PCI) hebben dit project in het verleden meermaals van harte financieel gesteund.

 

Of het huis inmiddels ook financieel ondersteund wordt door de Indonesische overheid is mij nog niet duidelijk. Wel dat het is ondergebracht in de stichting Bhakti Luhur (hoofdkantoor in Malang).

 

Margot is zeer betrokken bij dit huis. Zij heeft in het verleden heel veel acties voor het huis georganiseerd, maar is daarnaast ook persoonlijk zeer betrokken omdat zij een van de weeskinderen officieel heeft geadopteerd. Hierbij staat ze garant voor de financiële ondersteuning van dit meisje, genaamd Grace. Grace is zeer ernstig verstandelijk en lichamelijk gehandicapt. Ze lijdt aan cerebrale parese, en kan bijna niets. Zij bewoog zich altijd schuivend voort over de grond. Maar, appte Margot, `haar verzorgster, Zuster Lena vond dat Grace fysiotherapie moest krijgen, en na maanden fysiotherapie kon Grace een paar stappen strompelen. En ze kan nu op een stoel zitten.` Zo krijgen alle kinderen cursussen of activiteiten aangeboden om hun beperkte mogelijkheden te helpen ontwikkelen. Maar dat kost geld. Ook het vervoer van en naar activiteiten en cursussen kost veel geld, dat er niet is.

 

Margot stuurde een aantal foto´s mee, die hier helaas niet kunnen worden afgedrukt, maar waarop een keurig huis te zien is met kinderen en volwassen patiënten die zichtbaar blij zijn en goed verzorgd. Margot zegt zelf over de zo zwaar gehandicapte Grace: `Het is niet te begrijpen maar ze is vrolijk en nooit somber`

 

Maar nu heeft het huis dringend hulp nodig, zegt Margot:

Ze appte:

 

`Hallo Ady,
Ik ben nog steeds in Indonesia en ben druk bezig met een project. Wij hebben besloten om een auto te kopen voor het Huis van Pater Janssen, Bhakti Luhur, in Pematang Siantar, Noord Sumatra.´

 

`Een klein busje voor 8/9 personen`

 

 `Normaal zou ik nooit zo bedelen, maar de schrijnende situatie dwingt me hiertoe`

 

`De meeste mensen vragen zich af waarom er geen kop van de stichting boven mijn proposal staat. Ik heb briefpapier en enveloppen van de stichting maar mijn raadsman vond het beter om die niet te gebruiken want dan heeft de stichting het recht om geld van ons project te gebruiken. Ze heeft op dit moment ook geld nodig om de 2 busjes, die in de garage staan, te repareren. Dit betekent voor Pematang siantar iedere keer uitstel. Nu is het mijn privé project. Helaas moeten de mensen maar mij vertrouwen dat ik geen misbruik maak van hun gift.
Zodra we het busje gekocht hebben, gaan we officieel te werk en overhandigen het busje, onder toezicht van Pater Michael Hutabarat van de parochie Pematang siantar, aan panti Bhakti Luhur aldaar. Pater Michael heeft ook de verdere controle over het busje.
De stichting in Malang, Oost Java, weet hiervan en geeft haar toestemming voor dit project. `

 

´Vrienden die bereid zijn om samen met ons de auto te kopen, kunnen hieronder de gegevens vinden die hiervoor nodig zijn.

Bank : Bank Central Asia
Rek..nr.2133330330
Naam. Tandyo Hasan Dr.
Na storten melden bij M.T. Sudjono +31683798416`

 

Tot zover de berichtjes van Margot.

U begrijpt, wij als Caritasteam bevelen dit project van harte bij u aan. Margot appte dat ze inmiddels al 10.000 euro gedoneerd heeft gekregen van de in totaal 15.000 euro die nodig is voor het busje. Maar er is dus nog 5000 euro te gaan!

 

Wij hopen van harte dat u Margot en de kinderen niet vergeet!! Alle bijdragen zijn welkom, groot of klein!

Verdere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Margot van Dam-Sudjono zelf. Stuurt u haar gerust een berichtje, haar telefoonnummer is  +31683798416.

 

Namens de Caritasgroep Hofkerk,

 

Ady Karsten

Meer nieuws

Geplaatst:
11 apr

4 mei in de Hofkerk

Zoals al jaren gebruikelijk is ook dit jaar op 4 […]

Geplaatst:
10 apr

Parochie-excursie naar St. Urbanus in Bovenkerk

De leden van de Parochievergadering (PV) en andere belangstellenden vanuit […]

Geplaatst:
6 apr

“Ik bied ze een luisterend oor”

Het Parool publiceert al jaren elke zaterdag het relaas van […]

Geplaatst:
30 mrt

Henny en Els Steggerda krijgen de paaskaars

Traditiegetrouw is dit jaar op Goede Vrijdag de paaskaars van […]

Geplaatst:
17 mrt

Kledinginzameling voor Sams Kledingactie (ten bate van basisonderwijs in Ethiopië

Op zaterdag 20 april a.s. van 09.30 tot 11.30 uur […]

Geplaatst:
16 mrt

Gregoriaanse Vesper door Vrouwen-schola Jubilemus Domino

Op 16 maart 2024 bracht de Vrouwen-schola van Jubilemus Domino […]