Werkgroep Laudato-Sí binnen Clara & Franciscus – update

1 februari 2022

Beste parochianen van de Martelaren van Gorcum,

Zoals jullie misschien weten, is er sinds enige tijd een Laudato Si platform actief binnen de C&F. We denken met enkele mensen uit de verschillende kerken in ons verband na over hoe we aandacht voor de visie van paus Franciscus, zoals verwoord in Laudato Si en Fratelli Tutti, kunnen stimuleren in onze kerken. Pater Marianus maakt deel uit van de groep.

Een van onze ideeën is dat het goed zou zijn dat er in de voorbeden steeds aandacht is voor ecologische en sociale duurzaamheid. Ik ontvang elke week op maandag een voorbede van de Sint Maartensparochie in Baarn. De voorbede zelf is altijd kort, en wordt vooraf gegaan door een stukje actualiteit.  Zouden jullie elke week de voorbede willen opnemen in de liturgie?

Groet, Gerard Moorman

Pastor Marianus steunt dit idee en heeft de voorbereidingsgroepen verzocht iedere week één voorbede te wijden aan ecologische en/of sociale duurzaamheid. De tekst, waarover Gerard Moorman het in bovenstaande brief heeft, nemen we op op onze website onder het kopje “tekst van de week”.

Klik hier voor oudere berichten over de Laudato Sí werkgroep.

Meer nieuws

Geplaatst:
11 apr

4 mei in de Hofkerk

Zoals al jaren gebruikelijk is ook dit jaar op 4 […]

Geplaatst:
10 apr

Parochie-excursie naar St. Urbanus in Bovenkerk

De leden van de Parochievergadering (PV) en andere belangstellenden vanuit […]

Geplaatst:
6 apr

“Ik bied ze een luisterend oor”

Het Parool publiceert al jaren elke zaterdag het relaas van […]

Geplaatst:
30 mrt

Henny en Els Steggerda krijgen de paaskaars

Traditiegetrouw is dit jaar op Goede Vrijdag de paaskaars van […]

Geplaatst:
17 mrt

Vraag om hulp vanuit Indonesië – Update

Vandaag ontvingen we de volgende aanvulling van Ady Karsten op […]

Geplaatst:
17 mrt

Kledinginzameling voor Sams Kledingactie (ten bate van basisonderwijs in Ethiopië

Op zaterdag 20 april a.s. van 09.30 tot 11.30 uur […]