Jan Hilhorst overleden

14 april 2022
Op 14 april 2022 is na een lang en waardevol leven overleden
onze oud koster en collectant

Jan Hilhorst

Bussum, 20-12-1924     –     Diemen, 14-4-2022

 

Ons bereikte het droevige bericht dat op 14 april  2022 onze oud koster en collectant Jan Hilhorst is overleden. Jan is tot op hoge leeftijd gezond en actief gebleven; pas de laatste twee jaar is zijn gezondheid in snel tempo achteruit gegaan.

De uitvaart zal plaatsvinden op vrijdag, 22 april 2022 om 13.00 uur in de HH.Martelaren van Gorcum, Linnaeushof 93, Amsterdam. Voorafgaande aan de viering is er vanaf 12.30 gelegenheid tot afscheid nemen. 

Om 14.45 uur zal Jan begraven worden bij zijn lieve vrouw Plony op de Nieuwe Oosterbegraafplaats. Na afloop daarvan is er gelegenheid tot condoleren in de zijbeuk van de HH.Martelaren van Gorcum.

Correspondentieadres:
Familie B. Hilhorst
Raadhuisstraat 51
1111 BK Diemen

 

Er zullen weinig parochianen zijn die Jan Hilhorst niet hebben gekend. Zonder opdringerig te zijn, heeft Jan vele, vele jaren alles bestierd en geregeld rondom het versieren van de kerk, het college van collectanten, het tellen en administreren van de collectes, het per post versturen van Hofnieuws, en waarschijnlijk vergeten we nu nog een heleboel andere activiteiten, waar Jan bij betrokken was.
Maar Jan was niet alleen een spil binnen de Martelaren, zelden ontmoetten we  een beminnelijker en hartelijker mens dan hij.
Met vreugde denken we terug aan de vele mooie klaverjasavonden, die hij namens het college van collectanten in de zijbeuk van onze kerk organiseerde.
Vele jaren was hij samen met de heer Visser de koster voor huwelijken en begrafenissen. Uren kon hij besteden aan het met bloemen versieren van de kerk, vooral op hoogtijdagen als Pasen en Kerstmis.
Jan heeft ook veel nieuwe dingen bedacht, die nu gewoon zijn in onze kerk: vele jaren geleden nam hij het initiatief om kinderen op Paaszaterdag eieren te laten zoeken in de kerktuin. Ook stelde hij het bloemenfonds in, waaruit elke week een bloemetje gegeven wordt aan een parochiaan die ziek is of bemoediging nodig heeft. Hij nam dit mooie initiatief over van de Gemeenteleden van de Bron, toen zij een poos lang van onze kerkruimte gebruikt maakten toen hun eigen kerk verbouwd werd.

Toen Jan door zijn gezondheid niet meer bijna dagelijks naar de Martelaren kon fietsen, wist hij een groep mensen om zich heen te verzamelen, die regelmatig bij hem langs kwamen om onder het genot van een borreltje en een stukje worst gezellig met hem te kletsen.

Jan, je hield van de Martelaren; nooit was je meer bedroefd dan toen de kerk door een brandje in de Mariakapel helemaal onder het roet zat. Je was een steunpilaar, maar vooral een vriend voor de Martelaren! Jan, we zullen je ontzettend missen!

 

Meer nieuws

Geplaatst:
11 apr

4 mei in de Hofkerk

Zoals al jaren gebruikelijk is ook dit jaar op 4 […]

Geplaatst:
10 apr

Parochie-excursie naar St. Urbanus in Bovenkerk

De leden van de Parochievergadering (PV) en andere belangstellenden vanuit […]

Geplaatst:
6 apr

“Ik bied ze een luisterend oor”

Het Parool publiceert al jaren elke zaterdag het relaas van […]

Geplaatst:
30 mrt

Henny en Els Steggerda krijgen de paaskaars

Traditiegetrouw is dit jaar op Goede Vrijdag de paaskaars van […]

Geplaatst:
17 mrt

Vraag om hulp vanuit Indonesië – Update

Vandaag ontvingen we de volgende aanvulling van Ady Karsten op […]

Geplaatst:
17 mrt

Kledinginzameling voor Sams Kledingactie (ten bate van basisonderwijs in Ethiopië

Op zaterdag 20 april a.s. van 09.30 tot 11.30 uur […]